Energijateam.com v Avstrijskem Statteggu

Minuli teden se je nekaj članov kluba Energijateam.com odpravilo v Stattegg, kjer je v četrtek, 15.8.2019, potekal avstrijski pokal mladih ter v soboto, 17.8.2019, avstrijski pokal c1 ranga. Proga je bila zahtevna, k še ostrejšim razmeram na progi pa je pripomoglo tudi vreme, saj so bile temperature izredno visoke. Kakšni pa so bili občutki na progi pa lahko iz prve roke izveste od naših energetikov.

David: »Z Žigom sva se na dirko v Gradec odpravila predvsem z namenom, da po novem uživava v dogodivščini t.i. kombi življenja, v katerega smo namestili posteljo in preuredili v nekakšen “avtodomek”. Za prvič sva se super znašla, tako nisva imela nobenih težav in sva to izkoristila za miren ogled proge v petek, kjer sem se znašel na tleh in pri tem poškodoval okvir svojega kolesa. Kar je bilo najpomembneje, da meni ni bilo nič hujšega. Proga nama je bila obema z Žigom zelo všeč, kljub temu, da je vsebovala ogromno strmih klancev. Štartal sem zelo dobro nekje na četrti poziciji in že od začetka našel tisti pravi ritem, ki sem ga poizkušal enakomerno držati celotno dirko. Vmes nisem imel nobene hujše krize, zgolj nekaj težav na nekaterih precej ozkih in drsečih spustih. Noge so bile vrhunske, prav tako počutje, kar me je še dodatno motiviralo in po daljšem času sem se zopet zavedel, zakaj tako obožujem ta šport. Predzadnji krog sem vozil celo na drugem mestu, vendar sem šel v zadnji, šesti, krog že z rahlo kislimi nogami in tako malo popustil, tako da sem zasedel solidno, za trenutno formo pa bi rekel, da kar vrhunsko, tretje mesto. Hvala Maruši Knap in njenemu očetu za podporo na feed coni, in seveda vsem, ki mi stojite ob strani  na takšen ali drugačen način.«

Žiga: »Proga je bila fizično in tehnično zelo zahtevna. Vročina pa je težavnost še povečala. Zaradi bolečine v hrbtu sem imel nekaj težav pri vožnji na spustih. Tekmo sem končal na 9.mMestu, s katerim sem zadovoljen.«

V kategoriji u15 je Žan Pahor osvojil odlično 1. mesto.

V kategoriji u17 je Ema Movrin dirko zaključila na 9. Mestu.

Med mladinkami si je Ana Janežič privozila 15. mesto.

V kategoriji Elite+u23 sta si priborila David Ivartnik 3. ter Žiga Keržan 9. mesto.

Vita Movrin zaradi poškodbe na treningu žal ni štartala.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in želimo srečo tistim, ki so te dni na evropskem prvenstvu mladih. Člana slovenske gorsko kolesarske reprezentance sta tudi naša tekmovalca, in sicer Ema Movrin ter Žan Pahor. Stiskamo pesti za vse kolesarje!