Grožnjan zaznamovalo blato, vendar zmaga med mladinci je bila dosegljiva

Ena najtežjih tekem letošnje sezone, vsaj kar se razmer na vozišču tiče, je za nami. Iskanje izgubljene ovce v Grožnjanu je bilo letos brutalno. Dirko bi tokrat lahko poimenovali kar duatlon (tek in kolesarjenje) v blatu. Za vse skupaj je seveda poskrbelo močno deževje. Ultra lahko kolo tokrat ni imelo vpliva, itak so vsi s seboj vozili kupe blata, ki se je basal povsod. Feltne se nekaterim tudi obračale niso več. Starejše kategorije so posledično po premisleku sodnikov odvozile krog ali dva manj, kot je bilo sprva predvideno. Letošnje prizorišče je bilo v primerjavi z lanskim, ki je spominjalo na kakšno savano, bolj podobno mokrišču. Kljub mnogim tehničnim okvaram so tekmovalci vendarle zborbali do konca in Energijateam.com je ponovno dosegla lepe rezultate. Predvsem je ”letelo” našemu Jakobu Smolnikarju, ki si je v kategoriji u19 priboril zlato kolajno.

Evgen P.: »Pri ogledu proge sem ugotovil, da gume za suho ne pridejo prav, zato sem pred startom zamenjal gume za blatne in že kmalu po startu se je pokazalo, da je to danes prava izbira. Že v prvem krogu sem prehitel veliko tekmecev ter ob koncu kroga povedel mojo kategorijo. V drugem krogu sem na spustu naletel na pred menoj padlega tekmovalca, nisem se mogel izogniti padcu, zvil sem zadnji menjalnik, na roke sem ga poravnal, toliko, da je kolo nazaj začelo prestavljati, pri tem pa izgubil vodstvo. V zadnjem krogu je spet začelo dozdevati, tako da je bilo še bolj blatno. Probal sem loviti vodilnega, a ostal sem na odličnem drugem mestu. Z rezultatom sem zelo zadovoljen. Sama dirka je bila zelo zahtevna, z eno besedo blato. Najlepše bi se zahvalil mojima puncama in pa seveda vsem navijačem, ki noro dobro navijajo zame.«

Kaja P.: »Proga je bila zelo dobra, samo je bila malo blatna, tekma sama je bila zelo zahtevna in naporna. Hvala mamici in očiju za vse.«

Ema M.: »Tekma v Grožnjanu je bila zame zelo zahtevna saj so nas poslali na napačno progo torej na veliki krog. Tekmo je posebej otežilo še slabo vreme, zato smo večino časa proge prehodili. Na koncu sem končala na 7. mestu saj nisem pričakovala velikega kroga«

V kategoriji u7 je bila Ema Tancik 2.

V kategoriji u9 so bili Urban Dejak 4. Žiga Gruden 7.,  Kaja Pevec 3. in Eva Kobal 5.

V kategoriji u11 so si prikolesarili Lenart Dejak 3., Gal Benda 14., Meta Tancik 2. ter Neža Kobal 4. mesto.

V kategoriji u13 so si priborili Jurij Zupanič 4., Matic Lipovšek 5.,  Ažbe Kobal 13., Ažbe Jagodič 15., Žan Keržan 14., Meta Janežič 6. in Nastja Ahačič 9. mesto.

V kategoriji u15 si je Luka Janežič prikolesaril 4. mesto, Gašper Ahačič 10.  ter Ema Movrin 7.

Tokrat je bila kategorija u14 kjer je Žan Pahor zasedel 1. mesto.

Na najvišjo stopničko je tokrat stopila Tamara Homar,  za njo je na drugem mestu dirko zaključila Ana Janežič.

Med veterani 1 je bil Janez Dejak 9., in med veterani 2 je bil Mitja Tancik 1.

Med Amaterji si je Evgen Prevec prikolesaril 2. mesto.

V kategoriji u19 pa je Jakob Smolnikar osvojil odlično prvo mesto, kar je zanj eden večjih uspehov, in Žiga Keržan 5. mesto.

Naslednja tekma je na sporedu v nedeljo 9.9, ki bo štela za slovenski pokal mladih. Pridite navijat!