Ivartnik mladinski državni prvak na Kamplc enduro

V nedeljo, 8. oktobra 2017, je v Ajdovščini potekala dirka Kamplc enduro, ki je štela za državno prvenstvo in so se je udeležili tudi tekmovalci Energijateam.com. Na enodnevni tekmi je bilo potrebno odvoziti sedem hitrostnih preizkušenj. V začetku je bilo sicer planiranih osem, vendar so organizatorji, zaradi dostopnosti večjemu številu tekmovalcev, eno traso odpovedali. Skupno je bilo potrebno premagati 1300 višinskih metrov. Naši energetiki so se tudi tokrat odlično odrezali. David Ivartnik je prejel zlato, Jakob Smolnikar pa srebro. Kako so se tekmovalci počutili na progi, pa izveste v spodnjih izjavah.

Jakob; »Enduro Kamplc je bil res fenomenalen, next level organizacija supre nagrade, vzdušje in pa traili seveda perfektni. Glede samega dirkanja pa mislim da sem dirkal kar dobro na zadnjem spustu sva bila iz Davidom Ivartnikom samo 0,1 sekundo narazen zato je bil konec kar napet saj do dveh minut pred startom nisem vedel kje stojim z rezultatom. Na koncu mi je žal ukradel majico državnega prvaka, a sem iz 11. mestom v overall in naslovom podprvaka zelo zadovoljen.«

David; »Najprej moram reči, da je bila organizacija Kamplca vrhunska, kakor tudi vseh 7etap. Skozi prve etape sem rabil nekaj časa, da sem našel tisti pravi občutek oz. flow, in sem predvsem poizkušal dirkati konstantno, brez padcev. Proti koncu je šlo vedno bolje in hitreje in tako mi je uspelo celo zmgati.«

Žiga; »Dirka je bila zelo naporna, saj smo imeli kar 7 etap v enem dnevu. Čeprav je bil teren 2 dni prej čisto premočen, se je do nedelje posušil. Menim da sem vse etape odvozil dobro, bil sem brez padcev in na koncu dirko koncal z skupnim 39 mestom, s katerim sem zelo zadovoljen«

V kategoriji Juniors u19 sta, kot že omenjeno, David Ivartnik in Jakbob Smolnikar osvojila prvo in drugo mesto, klubski kolega Žiga Keržan pa je bil 7.

V kategoriji Men so bili Nejc Huth 5., Nejc Černilogar 11. in Istenič Matjaž 20.

Med Masterji 1 je Domen Prevc zasedel 21. mesto, med Masterji 2 pa Grega Nagode 4.