SloXcup v Završnici

Včeraj je v Završnici potekala dirka iz serije SloXcup-a. Temperature in vzdušje ne bi mogla biti prijetnejša. Lepo jesensko vreme je poskrbelo za množičen obisk doline pod Stolom. Na progo se je tudi tokrat podalo lepo število Energetikov in osvojilo kar nekaj odličij. Proga je bila tehnično precej zahtevna, a so se prav vsi tekmovalci na njej dobro znašli.

Vita Movrin: Včeraj smo tekmovali na SloXcup tekmi v Završnici. Proga se mi je zdela zanimiva, kar precej tehnično kot tudi fizično zahtevna. Od štarta sem šla na polno in takoj naredila nekaj razlike pred zasledovalkami. S kroga v krog sem nadaljevala v svojem ritmu, z občasnimi dvoboji z amaterji in veterani. Vesela sem, da sem zmagala. Ne glede na to, da je bila konkurenca takšna kot je bila, zmaga doda malo k samozavesti. V nadaljevanju me čaka še državno prvenstvo v kratkem krosu, katerega se veselim.

Kristjan Z. A.: na tekmi sem se počutil malo nervozno ampak ko smo štartali sem se
sprostil. Proga je bila odlična, suha ponekod tudi mokra. Z rezultatom
nisem bil najbolj zadovoljen, saj sem od samega sebe pričakoval več.
Upajmo da bo naslednja tekma boljša. Zahvaljujem se mojemu trenerju
Evgenu Pevcu za moralno podporo in ker me je za to tekmo dobro
pripravil.

V kategoriji u9 je Bine Zupančič osvojil 18. mesto.

V kategoriji u11 je bil Nace Zupančič ravno tako 18., Kaja pevec je bila 2., Gaja Benda 4. in Eva Kobal 5.

V kategoriji u 13 so bili Kristjan Zupanc Anclin 5., Blaž Cerar 13. in David Kokalj 25., med dekleti pa si je Eva Kobal priborila 2. mesto.

V kategoriji u15 sta bila Ažbe Jagodič 18. in Gal Benda 19. ter Meta Tanck 2. in Nastja Ahačič 4.

V kategoriji u17 je Žan Pahor osvojil 1. mesto, Lovro Luka Dolinšek je bil 7., Marko Mušič 10., Vid Felicijan 11., Žiga Zarnik 13. ter Aleksander Volkanovski 17.

V kategoriji u19 si je Ema Movrin prikolesarila 4. mesto.

Med veterani je bil Jaka Tancik 5., Matic Ferk pa 6.