Otvoritvena dirka v Vrtojbi
Tekmovalno sezono 2022 smo z močno mednarodno dirko (C1 ranga) začeli Vrtojbi. Dirka je potekala v nedeljo, 27.3.2022 v dobrem vzdušju. Veseli smo, da smo se zopet lahko vrnili na dirke, kar je bilo moč opaziti tudi pri navijačih, ki jih je bilo zares veliko. Vreme nam je bilo naklonjeno. Visoke spomladanske, že skoraj poletne temperature so ustvarile prijeten sproščen ambient, proga pa je bila suha, prašna, ampak dobro pripravljena. Kar nekaj naših Energetikov se je borilo za čim boljšo uvrstitev.
V kategoriji u9 sta bila Valter Štepec 10. in Bine Zupančič 13.
V kategoriji u11 si je Maks Dornik priboril 19. mesto.
V kategoriji u13 si je Aljaž Slatnar privozil 20. mesto, med dekleti pa so bile Kaja Pevec 4., Gaja Benda 5. ter Eva Kobal 7.
V kategoriji u15 so si priborili Luka Maksimović 2. mesto, Blaž Cerar 27., Gal Benda 38., Patrik Kovačič 52., Nik Cvelbar 55. ter David Kokalj 56. mesto. Med Dekleti je Meta Tancik osvojila 2. mesto.
V kategoriji u17 so bili Lovro Luka Dolinšek 16., Matic Lipovšek 21., Žiga Zarnik 23., Marko Mušič 32. ter Aleksandar Volkanovski 39. Nastja Ahačič je dirko zaključila na 4. mestu.
Med veteranskami si je Ana Podpečan privozila 1. mesto, ravno tako je 1. mesto med veterani 1 osvojil Mitja Tancik. Matic Ferk je dirko zaključil na 14. mestu.
Med starejšimi mladinci (u19) je Žan Pahor osvojil 4. mesto, Timotej Banovec je bil 33. Med dekleti pa je Ema Movrin dirko zaključila na 8. mestu.
V kategoriji elite si je Gregor Dimic privozil 21. mesto, Fedja Lavriša je bil 55. Med ženskami pa si je Vita Movrin priborila 5. mesto.
Čestitke vsem tekmovalcem.
Z dirkami pa tekmovalci nadaljujejo že prihajajoči vikend, 2. in 3. aprila, v Premanturi, kjer bosta potekala tako XC dirka (v soboto), kot tudi maraton (v nedeljo).