Dirkaški vikend v Premanturi

Dirke v Premanturi slovijo po odlični organizaciji, lepih razgledih, dobro pripravljenih progah in super vzdušju. Tudi letos je bilo tako. Minuli vikend, 2. in 3. aprila, sta tukaj potekali tekmi, ki so se jih udeležili tudi naši Energetiki. V soboto je bila na sporedu XCO dirka, v nedeljo pa maraton. Po deževni napovedi nas je vreme presenetilo in nas v soboto pričakalo sonce. Proga je bila posledično idealna, saj ni bila prašna, imela pa je ravno prav oprijema, da se blato ni nabiralo na kolesih. Konkurenca je bila zopet močna, kar tudi našim tekmovalcem predstavlja nove in nove izzive, kjer lahko dobivajo super izkušnje, postajajo vse boljši in doda pridih tiste »ta prave« dirke.

V soboto so tekmovalci osvojili naslednje rezultate.

V kategoriji u15 so bili Blaž Cerar 15., Luka Maksimović 21., Patrik Kovačič 25., med dekleti pa je Meta Tancik osvojila 1. mesto.

V kategoriji u17 so si priborili Lovro Luka Dolinšek 12., Matic Lipovšek 16., Marko Mušič 17. ter Žiga Zarnik 20. mesto. Med dekleti si je Nastja Ahačič priborila 7. mesto.

V kategoriji u19 sta bila Žan Pahor 2. ter Timotej Banovec 10.

Med masterji 2 si je Mitja Tancik privozil 1. mesto.

V kategoriji elite si je Fedja Lavriša privozil 50. mesto, med ženskami pa je Vita Movrin osvojila 3. mesto. Anja Nadu je dirko zaključila na 10. mestu.

Vita Movrin: »Premantura ni razočarala in pričakalo nas je prijetnih 15 stopinj ter sonček. Proga se je kar dobro posušila, noge so bile pripravljene. Po štartu sem bila nekje na četrti poziciji, na tehničnem vzponu pa sem pridobila in se znašla na vodilnem mestu. Malo sem bila presenečena, a sem vedela, da ne smem zapaničariti. In nisem. Šla sem svoj ritem, večino proge sem zvozila in bilo je super. Zadnja dva kroga sta me Lejla in Tanja dohiteli. Lejla je kar padla mimo, s Tanjo pa sva borbali skupaj še en krog. V zadnjem krogu sem dobila krče in Tanja se mi je malo odpeljala, tako da sem na koncu zaključila na 3. mestu. Vem, da sem zraven, in to me samo dodatno motivira. Takšne dirke povrnejo vsako uro težkega treninga in premagajo vsak padec, po katerem sem se morala znova in znova pobrati.« (vir: Prijavim.se)

 

V nedeljo na maratonu, ki je potekal v različnih dolžinah, pa so si priborili naslednje uvrstitve.

V kategoriji u17 so bili Lovro Luka Dolinšek 10., Žiga Zarnik 11., Matic Lipovšek 12. ter Marko Mušič 13. Med dekleti pa je Nastja Ahačič maraton zaključila na 2. mestu.

V kategoriji master 2 sta bila Mitja Tancik 7., ter Evgen Pevec 21.

V kategoriji u19 sta si priborila Žan Pahor 2. mesto ter Timotej Banovec 4. mesto.

V kategoriji elite si je Fedja Lavriša privozil 25. mesto.

Tekmovalci pa z dirkanjem nadaljujejo že prihodnji vikend v Vodicah.

Photo: FB – Jan Stojkovic