Dirkaški vikend v Vodicah in Grožnjanu

V nedeljo, 10.4.2022, so se Energetiki udeležili XCO dirke v Vodicah na Hrvaškem. Dirka je bila c1 ranga, kar pomeni, da je bila konkurenca precej močna. Po deževni noči iz sobote na nedeljo je kazalo na precej blatno dirko. Vendar se je v nedeljo vreme stabiliziralo, veter je odnesel oblake, proga, ki je pretežno kamnita, pa se je hitro osušila. Tako so bile razmere za dirkanje na koncu odlične.

V kategoriji u17 je Lovro Luka Dolinšek osvojil 4. mesto.

V kategoriji elite je Gregor Dimic dirko zaključil na 15. mestu, med ženskami si je Vita Movrin priborila 5. mesto.

Med starejšimi mladinci (u19) sta si privozila Žan Pahor 1. in Timotej Banovec 9. mesto.

Vita: »Dirka v Vodicah je bila naporna. Predvsem zaradi vetra, ki je poskrbel, da si moral res taktično odvoziti dirko in prišparati energijo. Jaz sem po štartu morda prehitro šla naprej in izgubila nekaj energije, potem pa sem tudi med dirko žal zaradi sotekmovalke ostala zadaj in zamudila pomemben skok, ki bi mi prinesel še kakšno pozicijo bolje. Na koncu koncev pa sem zadovoljna z rezultatom in svojo formo. Naslednji teden je po 3 napornih vikendih počitek in tudi tega se zelo veselim.«

 

Ravno tako pa je v Grožnjanu istočasno potekala dirka, ki je štela za točke SloEndura. Tekmovalci so se pomerili v petih hitrostnih preizkušnjah oziroma treh, na krajši dirki, kjer je bilo potrebno premagati 1200 v.m. in na krajši 650 v.m.

V kategoriji 4Fun (daljša trasa) je prvo mesto osvojil Aleš Pelcar.

V kategoriji elite si je Nejc Huth privozil 5. mesto. Jan Modrijan je bil 33. Med ženskami si je Tamara Homar priborila 4. mesto.

Med masterji 2 si je Grega Nagode privozil 3. mesto.

V kategoriji u 15 je bili Blaž Cerar 15.

V kategoriji u17 pa so bili Gašper Zapušek 11., Nik Peršak 15. in Jaka Petre 18.